DECADA DISCIPLINELOR DE PROFIL TEHNOLOGIC

Distribuie aceasta noutate

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Decada Comisiei metodice disciplini de specialitate și formare profesională               organizată în perioada 14 februarie – 04 martie 2022.

Master class ,, Prepararea sufleului de vanilie, ciocolată, migdale” – organizator: Vsevolod Soroțchi – maiștru instructor, profesor disciplini de specialitate.

Master class: ”Prepararea aluatului întins și opărit” – organizatori: Olga Cîrstea și Natalia Chiperi – maiștri instructori, profesori disciplini de specialitate.

Karving – Imaginația tânărului specialist în gastronomie ,,Decorarea bucatelor”, participanți elevii grupelor  21/2 BCH, 20/26 B  – organizatori: Antonina Cotic, Mariana Marian, Onța Victoria – maiștri instructori, profesori disciplini de specialitate. 

Master-Class ,,Prepararea   sortimentului de Blinelele ”, participanți elevii grupei 20/27 B  – organizator: Mihail Rusanovschi – maiștru instructor, profesor disciplini de specialitate.

Lecție practică  ,, Organizarea procesului tehnologic de comercializare a fructelor și legumelor”, participanți elevii grupei 21/13 CC – organizator: Veronica Secrieru – maiștru instructor, profesor disciplini de specialitate.

Master class ,, Elemente de decor din aluat sărat”, participanți elevii grupei 21/4 BRC – organizator: Angela Grama – maiștru instructor, profesor disciplini de specialitate.

Lecție practică ,,Prepararea produselor din aluat fărămicios” participanți elevii grupei 20/21 C – organizator: Olga Cîrstea – maiștru instructor, profesor disciplini de specialitate.

Concurs: ,,Alegem rapid, pregătim gustos și sănătos” , participanți elevii grupelor 20/21 BCH,  20/22 BCH, 20/23 BCH – organizatori: Liudmila Cebotari, Maria Fistican, Tamara Ceban, Aurora Țurcan – maiștri instructori, profesori disciplini de specialitate.

Atelier practic. Sfaturi și recomandări. ,, Rețeta perfecăt-Oul poșat”, participanți elevii grupei 21/8 B  – organizator: Lucia Pascari – maiștru instructor, profesor disciplini de specialitate.

Concurs  gastronomic, Colegiul ASEM – participanți elevii grupelor 20/25 B,  20/21BCH – ghidați de Ana Coada, Aurora Țurcan – maiștri instructori, profesori disciplini de specialitate.

Articole similare

0 comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *